Начало | Форум » Операторите
1| 2| 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9| 10

ТЕМА: Нов план от Bob

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нов план от Bob [RE:Мilen]

Снимка на Swabhav
Swabhav
Дата: 19.05.2016 16:40

Някои знае ли кои са последните два останали офиса на боб в София? Днес минах през площад Славейков, там беше централния офис на боб, помещението е празно и се дава под наем. В офиси на Мтел не стъпвам поради причините, изложени от колегата над мен...

Имаха и на централна автогара, в Кауфландите в Банишора и Люлин. Дали все още работи някой от тях?

Април месец , около 6 април, в сайта на БОБ бяха отбелязани два магазина на БОБ. Този на Славейков и един в Люлин. Май месец минах през Славейков, но магазина го бяха затворили, няма да се учудя. март месец получих СМС, че Хенди могат да извършват всички услуги на БОБ, а плащането може и през ИзиПей. незнам къде точно е бил магазина на БОБ в люлин, но вероятно е затворен.

П.С. В СМС, в отговор на изпратен на 14444 с текст 4Г, за проверка за съвместимост с новата мрежа, ми отговори, че мога да си сменя сим картата в Хенди, Близу и Мтел. Това е реда в който ме го написаха в смс-а.
Редактирано от Swabhav на 19.05.2016 16:42.

Re: Нов план от Bob [RE:drecksau]

Снимка на DNST
DNST
Дата: 06.08.2016 09:17

Днес видях, че ми е излязла фактурата за периода 03/07 - 02/08. Имам 3 проведени обаждания към 123, за които съм таксуван по 18 ст., като в тези три пъти всъщност се обаждам на оператор, което днес разбрах, че отделно се таксува по още 18 ст. Казано иначе съм таксуван 6х0,18 = 1,14лв. Интересното, обаче, оказа се е това, че потреблението за обаждане към 123 и оператор НЕ влиза в минималното месечно потребление или казано с други думи вместо тези 1,14 да влязат в исканите месечни 1,99, аз ще ги платя отделно (1,14 + 1,99). Само не ми е ясно някъде в сайта на боб или в договора упоменато ли е, че обажданията към 123 и оператор НЕ са част от потреблението, защото аз не видях никъде подобен текст...

Re: Re: Нов план от Bob [RE:DNST]

Снимка на PoceH_BS
PoceH_BS
Дата: 06.08.2016 09:55

Порових се за малко от "спортна злоба", никъде онлайн не го пише, виж си договора и там ако не го пише, КЗП, съд, каквото ти си решиш...

п.п. КЗП...
Редактирано от PoceH_BS на 06.08.2016 09:57.

Re: Re: Re: Нов план от Bob [RE:PoceH_BS]

Снимка на DNST
DNST
Дата: 06.08.2016 10:12

Минималното месечно потребление не включва разговори в роуминг, повиквания към кратки номера, номера за услуги с добавена стойност и други специализирани услуги (в това число Musicall, M-Tel+, STUDIO 88, портали за забавление), повиквания към номера от диапазон 0700, вноски по договори за продажба на изплащане и суми за зареждане на предплатени карти

Това е цитат от договора. Само за сравнение ще цитирам още една клауза от договора:

Първите 150 безплатни минути изходящи гласови повиквания и 150 кратки текстови съобщения не включват изходящи повиквания и съответно изходящи кратки текстови съобщения към кратки номера, номера за услуги с добавена стойност и/или други специализирани услуги ( включително към номера 123, 178 ), към номера от диапазон 0700 и 1700, мобилният портал за забавления, към номера за данни и факс, изходящи WAP повиквания.

Изглежда номерът 123 и връзката с техен сътрудник спада към други специализирани услуги, но естествено това е записано в друга клауза, не в тази за месечното потребление. Както винаги нелоялните практики на МТЕЛ са в пълна сила, но аз съм си виновен тук. Дано няма друг попарен.
Редактирано от DNST на 06.08.2016 10:13.

Re: Re: Re: Re: Нов план от Bob [RE:DNST]

Снимка на PoceH_BS
PoceH_BS
Дата: 06.08.2016 10:29

Мдам, онлайн го няма. Съжелявам, че ще го кажа - четете какво подписвате. Няма "мастадонт" в бУлгаристан (ВиК, Енерго, оператори и т.н.) да не са си "опекали питката" юридически. Можем да ги "цакаме" само технически, там им е слабото място...

п.п. Пак да не съм голословен, на 2 обекта имам БЕЗПЛАТНА оптика (30Mbit/s гарантирани) само защото, не само не дойдоха в уговорения час (преди това съм пътувал 200+ км. за да стигна в уговорения час), но не дойдоха и в деня.
Редактирано от PoceH_BS на 06.08.2016 10:32.

Снимка на kipe
kipe
Дата: 06.08.2016 11:21

media.bob.bg/bob/pdf/price-list/bobPriceListAug16.pdf

Re: Re: Re: Нов план от Bob [RE:kipe]

Снимка на DNST
DNST
Дата: 06.08.2016 12:23

@kipe, никъде в ценовата листа не е посочено, че 123 е СПЕЦИАЛЕН номер, нито че НЕ участва в минималното месечно потребление на план lightbob. Иначе цената към 123 знам, че е 18 ст. на обаждане, не знаех само, че връзката със сътрудник през 123 допълнително те таксува 18 ст (тоест на обаждане общо 36 ст). Уви свободата да си без договор и да говориш и да пишеш смс-и на цена от 10,8 ст. си има и кофти страна и е напълно разбираемо, че МТЕЛ се опитват да си избият изгодните условия с допълнителни уловки. Да чукна на дърво, добре че в плановете на bob фиксираните мрежи си имат свои безплатни минути и че обаждане към тях също е 10,8 ст., че като нищо и там можеха да измислят някоя глупост. (не че е късно)
Редактирано от DNST на 06.08.2016 12:24.

Re: Нов план от Bob [RE:drecksau]

Снимка на DNST
DNST
Дата: 06.01.2017 03:20

Колеги, някой с план на боб от новото портфолио може ли да провери дали със СМС до 1221 с текст "A4000MB" все още може да се активира пакета с мегабайтите?

Снимка на ne4o
ne4o
Дата: 11.01.2017 20:26

Някой наясно ли е,с какъв приоритет се черпи трафика,при закупуване от БОБ на дневна екстра за 1 лв 1000 МБ?

Снимка на motofen2
motofen2
Дата: 12.01.2017 19:21

Ако си получил предложение миналата година за тези 4 ГБ вероятно да.Аз 3-4 месеца след получен смс го активирах.
1| 2| 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9| 10

Форум