Начало | Форум » Операторите
1| 2

ТЕМА: Купуване на телефон към Теленор след сключване на договор

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Купуване на телефон към Теленор след сключване на договор [RE:kijelmi]

Снимка на STE1
STE1
Дата: 11.01.2017 16:07

И аз подписах преди месец с Теленор на плана от 18 лв с идеята след като излезе S8 след 4 месеца да преподпиша , задължително се одължава срока на договора . При скъпите модели телефони излиза сметката да вземеш само с план към 30 лв , с по евтините планове няма смисъл.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Купуване на телефон към Теленор след сключване на договор [RE:STE1]

Снимка на bladyy
bladyy
Дата: 11.01.2017 16:58

За мен не е проблем. Само ме притесняваше дали трябва да сменям плана, защото ако се налага да сменя плана по-скоро бих се отказал от покупката на телефон. А ако си запазя условията, но просто ми променят крайната дата, аз лично нямам против.

Re: Re: Re: Re: Купуване на телефон към Теленор след сключване на договор [RE:gog88]

Снимка на behroozwolf
behroozwolf
Дата: 11.01.2017 17:07

То и така са казали на познат, че може след 1 месец, като няма да има промяна на договора, т.е на таксата. Явно са пълни шмекери и те, което само ме амбицира да ги изгоним по-скоро, в очакване сме на една дата .

Re: Купуване на телефон към Теленор след сключване на договор [RE:bladyy]

Снимка на samoznai
samoznai
Дата: 12.01.2017 10:44

Не се чудете за единия месец и т.н. - не е трудно да се досетите, че е врътка за заобикаляне на системата за управление на риска и кредитната оценка, които са много
рестриктивни за "нови" клиенти. Месец по-късно, след една платена сметка е доста по-лесно. Освен това, така магазините си осигуряват преподписани договори за следващия месец, каквото и да ми говорят

Иначе, очевидно е, че Теленор са намалили субсидиите на устройства и цените им са най-високите от операторите. Но не е като да няма алтернативи, при това без смяна на оператора, ако си решил да купуваш устройство. Проблем е само ако държиш да е на лизинг.

И един въпрос: Как е при Мобилтел и Вива - можеш ли по всяко време да вземеш на лизинг или само през последните три месеца от догоеора? (Едно време имаше някаква такава глупостама отдавна напуснах Мобилтел и никога не съм ползвал Вивваком...)
Редактирано от samoznai на 12.01.2017 10:47.

Re: Re: Купуване на телефон към Теленор след сключване на договор [RE:samoznai]

Снимка на josipz
josipz
Дата: 12.01.2017 16:53

При Виваком можеш да вземеш изгодно само при подписването. Там след като подпишеш нямаш право да преподписваш на промоционален план 21 месеца.

Снимка на MobileBoy
MobileBoy
Дата: 12.01.2017 21:16

Откакто мениджъри на Виваком преминаха в ръководството на Мтел, нещата са същите и при тях. Телефон може да се взима САМО при подписване на договора, след това на стандартна цена, никакви промоционални.

Снимка на nmnikolov
nmnikolov
Дата: 13.01.2017 08:59

В големите вериги и online магазини банките дават без проблем потребителски кредит за покупка на техника. Проверяват те по лична карта за няколко минути и си взимат техниката на касата.
Редактирано от nmnikolov на 13.01.2017 09:00.

Re: Re: Re: Купуване на телефон към Теленор след сключване на договор [RE:nmnikolov]

Снимка на josipz
josipz
Дата: 13.01.2017 09:21

с 20-30% лихва. Ще ти излезне златна тая техника.

Re: Re: Re: Re: Купуване на телефон към Теленор след сключване на договор [RE:josipz]

Снимка на nmnikolov
nmnikolov
Дата: 13.01.2017 14:08

И пак излиза по-добре, отколкото на изплащане при Теленор или Виваком...

Пример:
Samsung A5 2016 със скрития план от 18лв. при Теленор за 24 месеца излиза 854лв. От Виваком гледам цената при плана за 18лв. излиза за 24 месеца поне 765лв. От Технополис пак за 24 месеца е 754лв.

Така че пак не излиза по-скъпо при потребителски кредит от банка срещу лизинг от оператор с по-ниска месечна такса. Отделно при прекратяване на договор с оператор ще трябва да се връща и отстъпката за телефона.

PS: На жена ми взех телефона от Технополис за 7 месеца и от 600лв. в началото на декември ще излезне 665лв. след изплащането.
Редактирано от nmnikolov на 13.01.2017 14:14.

Re: Купуване на телефон към Теленор след сключване на договор [RE:bladyy]

Снимка на b0bb0
b0bb0
Дата: 14.01.2017 20:33

Преди нова година придружавах (по различно време) двама колеги да си вземат телефони към договори, подписани преди 2-3 месеца към Теленор. Резултатът беше, че нямаше промяна в плановете, само преподписване за нови 2 години. Но като обикаляхме с единия колега на две места си направиха устата за 20 лв такса за смяна на плана, но не сме питали какъв щеше да е новия план.
1| 2

Форум