Начало | Форум » Новини/Нови технологии
1| 2

ТЕМА: Почти всички жертви на WannaCry са били с Windows 7

Re: Re: Re: Re: Почти всички жертви на WannaCry са били с Windows 7 [RE:mishobehar]

Снимка на Blue Sky

Аз вкъщи съм с Уин 10 Про с безплатен лиценз, защото съм Инсайдър. Но все повече и повече смятам да мигрирам към Linux Mint или Ubuntu. Вкъщи го ползвам за браузване и филми, така че няма да имам проблеми с липсващи приложения.

Re: Re: Re: Re: Re: Почти всички жертви на WannaCry са били с Windows 7 [RE:Blue Sky]

Снимка на StefiMo

Приятел вчера си купи нов лаптоп с Ubuntu. Пускаш си го и се появява лицензното споразумение .. Коментара му беше: Microsoft били много скромни, тези са ги задминали без да спират. Чел го до 5 страница, и имало всичко дето го има в това на Microsoft ,а имало още доста страници Нататък не коментирам След това е направил формат и си е сложил друг Линукс.

Re: Re: Re: Re: Почти всички жертви на WannaCry са били с Windows 7 [RE:mishobehar]

Снимка на PoceH_BS

И тези които ползват пиратски версии на Уиндоус също може да са уязвими към атаки (може би не към тази конкретно ако са ъпдейтнали, но ако сте го свалили от несигурен източник, например торенти, нищо чудно да има един тон malware и други инсталирани backdoors).

ТИ сериозно ли?!
Не бях се смял толкова много на коментар тук във форума!

Покажи ми как ще свалиш "един тон malware и други инсталирани backdoors" които се възползват от EternalBlue...

Re: Почти всички жертви на WannaCry са били с Windows 7 [RE:MEnergy]

Снимка на PoceH_BS

Ако някой случайно е пострадал и не си е рестартирал PC-то, ето решение не проблема - Може да видите този линк само ако сте регистриран.
1| 2

Форум