Проблем със Sony Xperia L1 в сервиз на Технополис

Devil94
Мнения: 12
Регистриран: 10 дек 2015, 13:48

Проблем със Sony Xperia L1 в сервиз на Технополис

Мнение от Devil94 » 22 сеп 2017, 22:31

Здравейте,нов съм във форума и не знам ,дали тук е правилното място да постна тази тема,но имам следния проблем.Преди около 2 месеца си закупих от Технополис Sony Xperia L1(да го ползвам за втори телефон),след около 2 седмици ползване на дисплея му се появиха жълти петна.Отнесох телефона на гишето за рекламации в Технополис,където беше приет и изпратен в сервиз.След около 10 дни получих смс ,че стоката е ремонтирана и мога да си я взема,момчето в магазина ми каза,че му е сменена батерията,дисплея и софтуера,отворих кутията за да погледна телефона ,но останах неприятно изненадан,тъй като телефона е неотваряем т.е без заден капак и явно са имали проблем в сервиза с отварянето и след това затварянето,на гърба в горна дясна част до страничната рамка на телефона имаше огромен издут процеп,в който се виждаше лепило и мръсотия.Отказах да взема телефона,тъй като не съм го дал за ремонт в такова състояние,момчето от магазина,каза че ще го върнат отново в сервиза .Та въпроса ми е ,сега когато ми върнат телефона отново от сервиза и ако проблема отново не е отстранен ,мога ли да претендирам да го заменят с нов ,заради некачествен ремонт?

Doondie
Мнения: 307
Регистриран: 03 юли 2017, 06:52

Re: Проблем със Sony Xperia L1 в сервиз на Технополис

Мнение от Doondie » 23 сеп 2017, 02:43

Здрасти,

Отговорът на въпроса ти е: "Не можеш да искаш замяна, но можеш да искаш да ти върнат парите."
Ако ти предложат замяна или ремонт, не можеш да откажеш до 3-тата рекламация включително. След това вече те не могат да ти откажат, ако си искаш парите.

За повече информация можеш да видиш отговора ми от по-рано тази вечер в тази тема: [i]Сервиз на Мтел[/i] ( http://www.mobilebulgaria.com/forum/last/post/544637/%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%82%D0%B5%D0%BB )

sabin_zaimov
Мнения: 414
Регистриран: 03 май 2011, 20:40

Re: Проблем със Sony Xperia L1 в сервиз на Технополис

Мнение от sabin_zaimov » 23 сеп 2017, 15:53

Чакаш да мине един месец от първият път когато си го дал в сервиз в твоя случай още около 20 дни и може да искаш замяна или да ти върнат парите. Стискай палци от сервиз да се забавят.

Doondie
Мнения: 307
Регистриран: 03 юли 2017, 06:52

Re: Re: Проблем със Sony Xperia L1 в сервиз на Технополис

Мнение от Doondie » 23 сеп 2017, 17:04

Не може да иска замяна след първата рекламация. Може да се съгласи на такава обаче, ако му предложат.

Срокът е един месец от отправянето на рекламация, след което може да развали договора и да си поиска парите. Връщането в сервиза е на практика нова рекламация, тъй като първата е била удовлетворена, затова срокът тече от деня, в който е върнат телефонът за повторен ремонт.

Devil94
Мнения: 12
Регистриран: 10 дек 2015, 13:48

Re: Re: Re: Проблем със Sony Xperia L1 в сервиз на Технополис

Мнение от Devil94 » 24 сеп 2017, 21:59

Благодаря ви за отговорите:) За сега ми остава само да чакам да се свържат с мен от сервиза .

Отговори