Начало | Форум » Операторите
1| 2

ТЕМА: Рутер виваком оптичен интернет

Re: Re: Re: Рутер виваком оптичен интернет [RE:stota4kata]

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 20.11.2017 18:37

В новия рутер ще следваш настройките по кратката инструкция - препоръчвам да му сложиш парола, че иначе съседите ще ти забавят много нета в 1 момент като накачат по 5-6 торента.
Мисля, че ще си вземе автоматично ip по DHCP?

Re: Re: Re: Re: Re: Рутер виваком оптичен интернет [RE:sabin_zaimov]

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 20.11.2017 21:34

Да и това е вариант - wifi extender по средата на жилището - настройката е супер лесна и няма кабели.

Re: Re: Рутер виваком оптичен интернет [RE:stota4kata]

Снимка на NickyM
NickyM
Дата: 20.11.2017 22:57

Оффтопик: Как бе младеж, как да го свържа..?!

А сега сериозно:
Цитирам "...или няма нет или често губи сигнал..."
Добре че го каза това.
Първо провери силата на сигнала - конкретно колко чертички имаш?
Второ: преди да инвестираш и 1 стотинка в кабели, рутери или каквито се сетиш екстендери или екстеншъни, звъни на 123 и се свържи с технически отдел и проверете дали не е от банда на рутера.
Трето: другия път като ти инсталират НЕТ, да ти дадат 1 по-дългичък Лан кабел да можеш да си местиш рутера. Това може да стане ако/когато/ си добавиш телевизия към оптиката.
Два пъти мери и премисли преди да купуваш рутери.
И аз имам от 10 дена такъв рутер от виваком при леля ми.
Ми не е лош. Доста по-стабилен от предния ТП-Линк 740.
Но не ми е в къщи и все още нямам продължителни наблюдения.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Рутер виваком оптичен интернет [RE:tzincbg]

Снимка на mamuta70
mamuta70
Дата: 20.11.2017 23:00

Само че цената на екстендера е по-висока от един нов рутер, а и самия ZTE рутер не работи добре като такъв а е по-добър като суич. Относно свързването на кабелите: жълтия лан кабел от ONT-то в WAN порта на ZTE рутера, а пач кабела в някой от LAN портовете му а другия край в WAN порта на твоя рутер и си готов. Настолния ти компютър можеш да го свържеш и на LAN порта на ZTE-то така и на твоя рутер на LAN порта. Като настройки на твоя рутер можеш да си ги оставиш на автоматични или както си е бил до сега стига да не си го конфигурирал ръчно чрез въвеждане на IP адрес, MAC и т.н. Между другото ако все още не си закупил нов рутер мога да ти препоръчам един доказано добър за парите си рутер- TP-LINK TL-WR841N цената му е около 30лв.
Редактирано от mamuta70 на 20.11.2017 23:10.

Re: Re: Re: Рутер виваком оптичен интернет [RE:stota4kata]

Снимка на AVKansazov
AVKansazov
Дата: 21.11.2017 10:36

Само 3то и 5то не разбрах как се правят

Какво има за разбиране:
3. във WAN разбира сеы как ще включиш вход в изхода?
5. настройките ти трябва да си ги правиш, влизаш в адреса на рутера и вкарваш името и паролата по подразбиране(всичко си го пише на етикета отдолу на рутера) и си правиш настройките от менюто което ти излиза на адреса.Някои имат диск с който правиш настройките от компютъра по-лесно.
1| 2

Форум