Начало | Форум » Аксесоари

ТЕМА: Какво значи USB TYPE-C ?

Какво значи USB TYPE-C ?

Снимка на zagoraboy
zagoraboy
Дата: 12.01.2018 09:42

Забелязвам,че телефона,който съм си харесал,а и повечето нови са с какъв usb,сега зарядните и външните батерии и зарядните за кола са ми съвместими със всичките телефони на семейството,които са с USB,този тип ц различен ли е или пак ще мога да ползвам новия телефон (Самсунг А с тях?

Re: Какво значи USB TYPE-C ? [RE:zagoraboy]

Снимка на iavorski
iavorski
Дата: 12.01.2018 09:50

Различен е - ако искаш да си ползваш старите аксесоари - преходник за 2-3 лева.

Предимство че е симетричен - най-накрая мога да си включвам телефона в зарядното на тъмно без да се чудя накъде е

Re: Re: Какво значи USB TYPE-C ? [RE:iavorski]

Снимка на zagoraboy
zagoraboy
Дата: 12.01.2018 09:54

Всъщност ще ми трябва кабел USB(голямо,стандартно)-type c,тъй-като изходите на външната батерия,както и зарядните за кола са такива,сваля се кабела от самото устройство,не е фиксиран.

Re: Re: Re: Какво значи USB TYPE-C ? [RE:zagoraboy]

Снимка на AVKansazov
AVKansazov
Дата: 12.01.2018 10:02

Ето ти какво представлява а аксесоари и кабели колкото искаш.

Re: Какво значи USB TYPE-C ? [RE:zagoraboy]

Снимка на Вито
Вито
Дата: 12.01.2018 10:36

Аз си поръчах няколко кабела Може да видите този линк само ако сте регистриран. от Китай, преходници Може да видите този линк само ако сте регистриран. и OTG Може да видите този линк само ако сте регистриран. . Преходника от микро към type c работи идеално и поддържа бързо зареждане. Така си реших проблема с джобната ми батерия с вграден микро изход и твърде късия кабел в комплекта на P9+.

Re: Re: Какво значи USB TYPE-C ? [RE:Вито]

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 12.01.2018 18:33

Въпреки, че на теория type c го дават също с 2000 вкарвания живот като micro b, все пак има много повече pin-чета и предполагам ще се скапва по-бързо.

Re: Re: Re: Какво значи USB TYPE-C ? [RE:tzincbg]

Снимка на BANANA_18
BANANA_18
Дата: 12.01.2018 18:47

Аз оставам с друго усещане. Мисля, че тип C е по-надежден.

Re: Re: Re: Какво значи USB TYPE-C ? [RE:tzincbg]

Снимка на Вито
Вито
Дата: 12.01.2018 18:59

До сега не съм имал никакъв проблем с микрото. Остава да видим в годините как ще е type C... И на мен ми се струва стабилен.

Форум