Начало | Форум » Новини/Нови технологии

ТЕМА: OnePlus 6 носи мощен хардуер на достъпна цена

OnePlus 6 носи мощен хардуер на достъпна цена

Снимка на board

По-скоро ми беше скучна презентацията.

Re: OnePlus 6 носи мощен хардуер на достъпна цена [RE:board]

Снимка на A4i

Няма нужда да се хабят с презентации, и един поглед стига. Поредните "ми ту" плагиати с претенции.

Снимка на vasilissv

Още един модел тип "дистанционно" управление.

Re: Re: OnePlus 6 носи мощен хардуер на достъпна цена [RE:A4i]

Снимка на npet

Става. 400-500лв бих дал за такъв телефон

Снимка на ipolit

То всичко си се знаеше, хората само се чудеха дали ще има рейтинг за водоустойчивост и прахоустойчивост.
Иначе телефонът си е ОК, за тези, които харесват такива телефони.
Хубаво е че изрязката може да се скрива.
560 долара ми се струват множко, но то вече няма по-евтино.
До скоро чаках да мине модата на големите телефони, сега пък и цепка им сложиха. Луда работа.

Снимка на bloodknight2012

Иначе от всички телефони с notch, колкото и гадни да са всичките, този е някак си най-симпатичен и с най-малко чене отдолу.

Според мен ще се нареди на второ, пак сравнително далечно, място зад Samsung тази година освен ако Google не решат да ни изненадат приятно.

Снимка на Ivo Ivanov

Преди година си купих OnePlus 5 и не съжалявам, вероятно ако сега си купувах телефон щеше да е OnePlus 6, въпреки че сензорът за пръстов отпечатък на гърба (с каквито са повечето флагмани в момента, с изключение на Хуавей) за мен е ГОЛЯМ недостатък при положение, че през повечето време телефонът ми лежи на бюрото пред мен. Лицевото отключване работи чудесно, но тази опция е изобретена за нуждите на хора, които буквално се кланят пред телефоните си . А иначе съм твърдо убеден, че това е най-доброто, което може да се купи на тази цена, за телефони говорим де

Re: Re: OnePlus 6 носи мощен хардуер на достъпна цена [RE:Ivo Ivanov]

Снимка на bloodknight2012

Повечето телефони в момента, включително и OnePlus, имат Always on Display, Ambient Display или все нещо от сорта - дори при IPS дисплеи. Наистина ми е интересно какво точно правиш с този телефон върху бюрото, което да минава отвъд границите на това, което ти предоставя като информация Always on Display-а.

И дори наистина да го ползваш върху бюро възможно ли е по-често да го ползваш на бюрото, от колкото в ръцете си? Нима пръстовия отпечатък отзад не е в пъти по-удобен за пътите, когато аджеба държиш телефона в ръката си, и нима въвеждането на PIN/password/pattern е твърде неудобно в редките случаи, когато телефона е наистина на бюрото? Извинявай, но наистина ми е интересно. Не мога дори да си го представя...

Иначе на мен не само, че ми е в пъти по-удобно сензора да е отзад през 99% от времето, но и липсата му отпред за сметка на повече екран и по-малко панел е несравнима като естетическо удовлетворение.
Редактирано от bloodknight2012 на 22.05.2018 22:43.

Re: Re: Re: OnePlus 6 носи мощен хардуер на достъпна цена [RE:bloodknight2012]

Снимка на Ivo Ivanov

Извинявам се за леко забавения отговор - доста съм ангажиран тези дни. Та по темата: разположеният отпред сензор за пръстов отпечатък е много удобен, дори когато телефонът се намира в ръката - палецът го докосва без да се налага никакво "опипване", което да застрашава с омазване камерата, особено ако си с леко потни и/или зацапани ръце.
Лично аз прекарвам голямата част от работното си време седнал на бюро и винаги с включено БТ хендсфри, защото просто нямам излишно време да блокирам някоя от ръцете си с държане на телефон. Управлявам го с показалец - отключване, набиране, логване в администратора на пароли в браузъра на комп-а и т.н., а ако ми се наложи да пиша почти винаги го правя чрез диктуване + последваща корекция при необходимост.
Съвсем не случайни са усилията, които всички производители полагат за вграждане на сензора в дисплея, от Виво вече имат работещ модел, скоро ще има и други.

Форум