Начало | Форум » Новини/Нови технологии
1| 2| 3| 4| 5| 6

ТЕМА: Мобилният портфейл phyre поддържа безконтактни разплащания

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Мобилният портфейл phyre поддържа безконтактни разплащания [RE:TRACKER]

Снимка на LegolasElf01

А apple pay -там си ограничен до apple-ското решение, 3rd party приложения не могат да ползват NFC-то (все още).

Не знам какво е това, но си плащам с айфона навсякъде без проблеми. Също и със самсунга в Google pay. Единствено Samsung Pay не ми работи.

Доколкото знам google pay не е пуснат официално за Бг.

Няма го, но и какъв е смисъла когато не работи с банките в България, но ако имаш сметка в западна държава, тогава става. Моя акаунт в Google play е в Обединеното Кралство, банката също. Сега в България където мога плащам с телефона. Бензиностанции, хранителни вериги, ресторанти и т.н. Като платиш някъде и ти дава името на обекта, местонахождението , карта и пост код, дата и час.
Редактирано от LegolasElf01 на 16.09.2018 21:53.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Мобилният портфейл phyre поддържа безконтактни разплащания [RE:Боби13]

Снимка на LegolasElf01

Говорим за Google pay в България с влог и карта от бг банка 

Е аз това го пробвах, но не става.
Вкарах данните на БГ картата, но ми излезе съобщение : НЕ СТАВА ЗА БЕЗКОНТАКТНИ ПЛАЩАНИЯ

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Мобилният портфейл phyre поддържа безконтактни разплащания [RE:BANANA_18]

Снимка на Чо :)

Чо може ли повече инфо за а1 wallet? Може ли да се ползва в БГ?

Да, може. Ребрандирана icard от А1 (МТел)
Може да видите този линк само ако сте регистриран.
Редактирано от Чо :) на 17.09.2018 08:51.
Причина:Правописна грешка

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Мобилният портфейл phyre поддържа безконтактни разплащания [RE:Чо :)]

Снимка на LegolasElf01

Сега разгледах A1 wallet, прочетох и всички разяснения на сайта. Мисля, че е направено много добре. Google pay и Apple pay работят по същия начин. А има ли ограничение на сумата при безконтактни плащания и да иска пин?

безконтактни разплащания [RE:LegolasElf01]

Снимка на Чо :)

Google pay и Apple pay работят по същия начин.

Google Pay, Apple Pay и Samsung Pay - работят по различн начин в сравнение с Phyre, LeyPay, iCard, A1wallet.

При първите реалната дебитни/кредитни карти се виртуализират/текенизират и се при плащане телефона е само посредник. (парите са от реалните карти).

Самите Банки издатели на тези карти трябва да са разрешили техните карти да бъдат виртуализирани/токенизирани от всяка една от услугите Google Pay, Apple Pay и Samsung Pay
Което в момента НЕ е достъпно за нито една банка в България.

При вторите се създава сметка (с електронни пари), която ти зареждаш (захранване от реални карти; с превод към сметката (IBAN); превод от друг потребител; захранване директно в офис на този, който предлага услугата).

А има ли ограничение на сумата при безконтактни плащания и да иска пин?

Ограничения за безконтактното плащане е до 5000 лв за единично плащане и до 30000 седмично и месечно. Но пишат, че може да се променят, ако са недостатъчни.

От 25 лв и нагоре се изисква въвеждане на ПИН на ПОС терминала.
Редактирано от Чо :) на 17.09.2018 13:34.
Причина:Правописна грешка

Re: безконтактни разплащания [RE:Чо :)]

Снимка на LegolasElf01

Google Pay, Apple Pay и Samsung Pay - работят по различн начин в сравнение с Phyre, LeyPay, iCard, A1wallet.

Имах в предвид като начин на ползване.
Не съм се интересувал как работят.

От 25 лв и нагоре се изисква въвеждане на ПИН на ПОС терминала

Това при мен го има само ако плащам безконтактно с картата, ограничението ми е 30 паунда и иска пин.
Когато плащам с телефон, нямам ограничение и не иска пин.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Мобилният портфейл phyre поддържа безконтактни разплащания [RE:azcv]

Снимка на leftera

Може би най-полезния отговор в тази тема. Съгласен съм с повечето неща.
Аз лично ползвам phyre и ми харесва, че са малък екип, който се развива и постоянно опитват да правят нови неща.
1| 2| 3| 4| 5| 6

Форум