Начало | Форум » Новини/Нови технологии

ТЕМА: Telenor създава офис на открито в столичен парк

Telenor създава офис на открито в столичен парк

Снимка на DonPio

ще се дискутират теми като GDPR А продължават ли да се снимат лични карти за устройства на изплащане.

Re: Re: Telenor създава офис на открито в столичен парк [RE:Leo Kolev]

Снимка на DonPio

От колко време е това, защото предния месец ми я снимаха заради лизинга.

Re: Re: Re: Telenor създава офис на открито в столичен парк [RE:DonPio]

Снимка на Luke_Netwalker

От колко време е това, защото предния месец ми я снимаха заради лизинга.

Да снимат лични карти имат право само банки и нотариуси. Това беше така и преди влизането в сила на новите европейски правила за личните данни. По принцип имаш право да изискаш от тях да унищожат изображението, а ако откажат можеш да подадеш оплакване в Комисията за защита на личните данни.

Re: Re: Re: Re: Telenor създава офис на открито в столичен парк [RE:Luke_Netwalker]

Снимка на samoznai

Нямат право да ти снимат личната карта и не им се налага да я снимат, но имат право да записват данните от личната ти карта. Дори не са длъжни да ти искат разрешението за това, защото без тези данни не могат да ти предоставят услугата. важи за всички оператори.
А какво общо има това с някакъв офис на открито, каквото и да е това, нямам идея.

Re: Re: Re: Re: Re: Telenor създава офис на открито в столичен парк [RE:samoznai]

Снимка на Luke_Netwalker

имат право да записват данните от личната ти карта

Това е така, но записване на данните и сканиране/ксерокопиране са две доста различни неща.
Общото с офиса на открито и аз не знам какво е, но се включих в дискусията защото стана дума за снимане на документ за самоличност, а преди време имах разправии с ВИВАКОМ за това. Беше когато въведоха задължителната регистрация на предплатените карти. Една девойка тръгна да ми ксерокопира личната карта и аз я накарах да унищожи копието. След това чаках няколко седмици докато получа СМС, че СИМ-картата ми е регистрирана.
Редактирано от Luke_Netwalker на 14.06.2018 13:20.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Telenor създава офис на открито в столичен парк [RE:Luke_Netwalker]

Снимка на samoznai

Аха, сега те разбрах, май. Но нали знаеш, че всички оператори използват скенери за лични карти - спестява време за попълване на договори. Не е много различно от ксерокопието, а е нужно за сравняване на подписите, в случай че имаш претенции по договори и т.н.

Re: Re: Re: Re: Re: Telenor създава офис на открито в столичен парк [RE:samoznai]

Снимка на DonPio

В статията е споменато за GDPR и че ще се дискутира, затова го вметнах.

Форум