Начало | Форум » Операторите

ТЕМА: Малко инфо от роуминга в Гърция и Македония от първа ръка+(теленор предплатен) + местни евтини карти за Македония

Малко инфо от роуминга в Гърция и Македония от първа ръка+(теленор предплатен) + местни евтини карти за Македония

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 19.08.2018 21:18

Накратко:
Гърция:
Заредете си пакет минути и/или пакет мегабайти още в България. Само докато превключвам от любопитство Wind/Vodafone GR/ Cosmote десетте лева се стопиха без да правя нищо. Въпреки, че от защитната стена съм забранил интернет достъп на почти всички приложения. Докато все още имаше кредит - опитът ми да звънна на друг теленорски номер през коя да е мрежа бяха неуспешни, въпреки че ги даваше успешно регистрирани и двата. Даваше заето след пауза. (Може би и двата трябва да имат кредит?)

Македония:
1.59 лв входящо. /3.49 изходящо към България (Т-mobile), 0.79 sms
Въпреки, че българското покритие държи 10 км навътре, не се изкушавайте на връщане да изключите самолетния режим още на границата - връзва се за македонски оператор и става грозно.
Има wifi мрежи, но на път решението е местна предплатена карта. Има два физически оператора - Македонски Телеком (T-mobile) и Vip(A1) и един виртуален - lycamobile.mk(да, имат си местен клон, но отзивите за английската им версия са толкова трагични онлайн - неактивирани карти, незаредени платени пакети, заплахи за съд след като си върнеш парите с диспут в paypal, че не бих ги препоръчал). Ползват мрежата на VIP.
VIP е най-изгодно. 5 gb за около 17 лв.
T-mobile около 2 гб мисля беше за 10 лв.
T-mobile обаче имат по-често 3g по пътищата и в малките населени места.
За съжаление предплатените пакети не могат да ползват 4g(което е до 250 mbit при t-mobile).

P. S. : Курсът за обмяна на левове в македонски денари е малко по-изгоден на място. Много търговци приемат и левове с леко закръгляне нагоре.
Редактирано от tzincbg на 19.08.2018 21:20.

Re: Малко инфо от роуминга в Гърция и Македония от първа ръка+(теленор предплатен) + местни евтини карти за Македония [RE:tzincbg]

Снимка на board
board
Дата: 20.08.2018 03:11

Разказа за Гърция май е по-скоро някакъв частен случай, защото на мен обикновено ми казват, таксуването е като в БГ и ако изразходиш 10GB нет ще пащаш по стотинка на MB.

Re: Re: Малко инфо от роуминга в Гърция и Македония от първа ръка+(теленор предплатен) + местни евтини карти за Македония [RE:Niki35]

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 20.08.2018 03:40

Въобще няма шега. Теленор разрешават роуминг на предплатената.
А иначе да - ползваш съответните мегабайти при абонамент и заредените при предплатена карта.

Re: Малко инфо от роуминга в Гърция и Македония от първа ръка+(теленор предплатен) + местни евтини карти за Македония [RE:tzincbg]

Снимка на npet
npet
Дата: 20.08.2018 11:34

Теленор в Гърция.
Платения интернет струва 0,014лв за МБ.

Много по-лесно е да си на план от колкото тези предплатени карти.

Re: Re: Малко инфо от роуминга в Гърция и Македония от първа ръка+(теленор предплатен) + местни евтини карти за Македония [RE:npet]

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 20.08.2018 13:01

E да, ама при предплатената карта май го смятат някъде около лев и половина на мб...

Форум