Начало | Форум » Операторите
1| 2| 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9| 10| 11| 12| 13| 14

ТЕМА: МАКС възкръсна?

МАКС възкръсна?

Снимка на labaling
labaling
Дата: 06.08.2017 06:09

Около една седмица не бях правил своите "музикални преходи" из София.... Тръгнах от Люлин, като още преди излизане от там открих нещо нередно - необичайно ниска скорост за мрежата на Булсат. Отварям настройките на бисквитката и що да видя - вързан съм с една чертичка към мрежата на МАКС, чиято карта ползвам! Викам си - хм - 100 пъти съм минавал от тук, как не съм забелязал тази жива клетка?!

Но изненадите продължават - по маршрут от Люлин през Захарна фабрика - Константин Величков - бул. България - Манастирски ливади се оказа, че аз почти през цялото време съм вързан на МАКС! И ей ме на, в Манастирски, на улица Мур, по-точно спрял съм на N42. ГАРАНТИРАМ, че до преди седмица тук нямаше покритие нито от Макс, нито от Булсат. Това от зимата досега. А сега... вижте прикачената картинка!

Re: МАКС възкръсна? [RE:labaling]

Снимка на celitel
celitel
Дата: 06.08.2017 06:44

Хмм да, и при мен излизат.

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 06.08.2017 08:01

Кви скорости вдига?

Re: Re: МАКС възкръсна? [RE:tzincbg]

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 06.08.2017 08:08

Ха и при мен се върна. Не мога да им разбера бизнес модела на тези хора... интересно ще останат ли активни и след доклада на регулатора. Дали булсатком не са пуснали клетките да излъчват и двете мрежи? Просто не виждам как биха платили иначе.

Re: Re: Re: МАКС възкръсна? [RE:tzincbg]

Снимка на labaling
labaling
Дата: 06.08.2017 08:29

Мен един от дилърите ми разказа малко клюки, сред които че във фирмата в момента работят 10 човека и че този месец трябвало 100% да се завърнат. Казах му - "Те все така разправят", но той каза, че този път било сигурно. И не, техните клетки си работят, именно затова отново в Манастирски има покритие навсякъде, иначе нямаше добро. Иначе ето един спийд тест при покритие 5 от 5.

Re: Re: Re: Re: МАКС възкръсна? [RE:labaling]

Снимка на celitel
celitel
Дата: 06.08.2017 08:45

На мен ми е чудно как така толкова време клетките им не са демонтирани. Или някои са и работят на принципа ”Където има”.

Във всеки случай след тези изпълнения не знам кой би посмял да подпише договор с тях (Разбира се ако наблегнат на модела ”ползваш - плащаш”, по-може. Всъщност от самото начало трябваше да го направят, вместо да наглеят с безумни 2-годишни договори). А всъщност и служители как ли биха намерили...доста сериозни заплати ще трябва да предложат.

Дано Булсат са ги купили и да присъединят клетките към тяхната мрежа, но не ми се вярва.
Редактирано от celitel на 06.08.2017 09:27.

Снимка на ne4o
ne4o
Дата: 06.08.2017 09:30

Сега проверих и се оказа,че в кв.Овча купел,мрежата им е налична.

Re: Re: Re: МАКС възкръсна? [RE:tzincbg]

Снимка на Dubspace
Dubspace
Дата: 06.08.2017 11:42

Явно пускат, за да не им отнемат лиценза. Егати копелетата.
Редактирано от Dubspace на 06.08.2017 11:42.

Re: Re: Re: Re: МАКС възкръсна? [RE:Dubspace]

Снимка на celitel
celitel
Дата: 06.08.2017 12:16

Сигурно, само не ми е ясно каква им е ползата, ако така и така не смятат да предлагат услуги.

Re: Re: Re: Re: Re: МАКС възкръсна? [RE:celitel]

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 06.08.2017 13:25

Еми аз почвам да си мисля, че някъде държавата е поела някакъв ангажимент да има конкуренция и така уж го изпълнява, знам ли...много е странно.
1| 2| 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9| 10| 11| 12| 13| 14

Форум