Мобилният интернет на Булсатком

TTT1
Мнения: 44
Регистриран: 25 дек 2007, 17:10

Мобилният интернет на Булсатком

Мнение от TTT1 » 19 фев 2017, 11:41

Моля да споделите как работи при Вас услугата, ако сте я пробвали вече. Аз я тествам от петък насам и не съм очарован. Постоянно губя мрежата на Булсатком, която в квартал Павлово в София има само 1 разделение обхват, а към мрежата на Макс изобщо не успявам да се свържа в режим roaming. Не знам дали това е някакъв локален проблем при мен, но за съжаление е много неприятно. Пробвах с 2 устройства - резултатът е идентичен. От support-а на Булсатком ми казаха, че по принцип си работело, явно проблемът е при мен. С roaming-а между Булсатком и Макс нямало проблем. Или поне така твърдят от 0996 123.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Мобилният интернет на Булсатком

Мнение от tzincbg » 19 фев 2017, 11:53

Ако към тяхната мрежа се връзваш с малкото им Huawei модемче или с флашка --тяхна или на Макс, добави му антена- - 5-6 долара са в Aliexpress. Не става с всяка, различни са буксите. Така от 1-2 мбит/сек. с прекъсване, сега се свързвам с 10-13 мбит./сек. без прекъсване с булсатком 4G.

TTT1
Мнения: 44
Регистриран: 25 дек 2007, 17:10

Re: Re: Мобилният интернет на Булсатком

Мнение от TTT1 » 19 фев 2017, 11:59

Аз го ползвам през таблет, ама мисля утре да ходя да им го върна. Нали има опция за тест 7 дни. Явно няма да се получи. При теб работи ли roaming-ът с Макс? При мен Макс има пълен обхват, обаче през картата на Булсатком изобщо не мога да се свържа с мрежата на Макс.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Мобилният интернет на Булсатком

Мнение от tzincbg » 19 фев 2017, 14:44

При мен е обратното от карта на Макс не мога да се вържа към мрежата на Булсатком. Като това е от какъвто и да е таблет или телефон, независимо има ли покритие.
От модем се свързва автоматично с булсатком ако няма покритие на Макс. За да се свърже ръчно трябва да се рови в настройките и ту става, ту не.
7 дни важи отказване само ако си разрешил в договора да почне след 7 дни. Обаче на Булсатком картите са уж с договор, ама всъщност предплатени - предплащаш месеца, който ще ползваш. Не плащаш - спират я, докато не платиш за следващ месец. Питай ги все пак дали още е така. Мисля, че само ако вземеш модем с отстъпка си длъжен да я плащаш.

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Мобилният интернет на Булсатком

Мнение от Ванката » 19 фев 2017, 20:24

Не се занимавай с Булсата човек. Изчакай следващите промоции от операторите и си вземи надежден нет. До скоро Теленор даваха 40-50 гиги за 20 кинта. Не се набутвай, виж че един сателит не могат да изтрелят пък да не говорим за качествен нет.

Сутрин, ще чакаш да тръгне след 7 часа на заветните 4-5мбпс , и то ако сложиш бисквитката на прозореца. Макса стана ясно, че са дали фира, а роуминга с тях донякъде спасяваше положението. Стига да сработваше винаги прословутия роуминг, щото и те са с "отлично" покритие.:)

Айде сега да скачат колегите, които са се набутали да ги ползват и да ми обясняват, колко са си супер...:D
Samsung GALAXY S22 Ultra

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Мобилният интернет на Булсатком

Мнение от tzincbg » 19 фев 2017, 21:00

Да бе не могат да изстрелят сателита?! Space X изстреляха наскоро сателити за сателитна телефония на Iridium, на Булсатком няма да могат, айде стига.
Тръгвал бил нета на булсатком чак сутринта? Да, бе. Ползва си се и през нощта.
Че е бавен и със слаба мощност съм съгласен. Ама те имат около 300 абоната на него. Нормално е да не са му обърнали достатъчно внимание. Сигурен съм, че скоро това ще се промени. Но дотогава наистина ако има изгодна оферта от големите, може да се вземе.

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Re: Мобилният интернет на Булсатком

Мнение от Ванката » 19 фев 2017, 21:09

След като пишеш от Макса вмомента, защо не пуснеш един тест от мрежата на Булсат, нали са с великолепен роуминг?
Абе Милене, ти ли си бе човек? Не ти ли писна да ги защитаваш Булсат/Макс? Не виждаш ли че кораба потъва?:D
Samsung GALAXY S22 Ultra

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Мобилният интернет на Булсатком

Мнение от tzincbg » 19 фев 2017, 21:24

Защото седях месеци в роуминг на Булсатком, защото тук техният нет е по-бърз от тоя на Макс - 13 с/у 8 мбит/сек. и сега вече ръчно не ме пуска модемът в роуминг, само автоматичен, когато няма обхват на Макс.
Единият кораб потъва, да. Другият обаче е преустроен в ракета и му се сипва ракетно гориво в момента.
Не съм Милен, хаха. Колкото и да е странно, някои хора харесваме и подкрепяме българското. Разбира се, без да прекаляваме.

TTT1
Мнения: 44
Регистриран: 25 дек 2007, 17:10

Re: Re: Re: Re: Мобилният интернет на Булсатком

Мнение от TTT1 » 19 фев 2017, 21:46

Напълно съм съгласен с теб след проведените опити. Имах доброто желание, но за съжаление не се получава. Още утре им връщам картата и толкова.

labaling
Мнения: 496
Регистриран: 23 май 2014, 00:09

Re: Re: Re: Re: Re: Мобилният интернет на Булсатком

Мнение от labaling » 19 фев 2017, 22:11

Всъщност на сайта на Булсатком има карта с покритието до последния метър. Няма причини някой да е недоволен, предварително е информиран детайлно. Аз с очите си виждам как по улици, по които до вчера не е имало покритие, вече има такова. Гледам с Netmonitor всички нови клетки, които изникват. И странно как мога да се закача към роуминг с Макс, който работи отлично, и с телефон, с бисквитка. Уви, лесно е да оправдаваш собствена техническа некомпетентност с другите. И предпочитам 300 GB интернет месечно за 9 лева и на 10 Mbps, отколкото 3 GB месечно на 100 Mbps на същата цена.

Отговори