Начало | Форум » Новини/Нови технологии
1| 2| 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9| 10| 11| 12| 13| 14| 15| 16| 17

ТЕМА: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври

Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:nikitrz]

Снимка на pretorianec

Извинявай,но искам леко да те поправя относно хората които си описал че били склонни да дават 1500лв за китаец и после да го оправят два дни....За мен такива хора няма! Не само тук но и изцяло! Виж,има хора които ще дадат 300лв за китаец,и после ще те убеждават как те са супер умни,телефона им върши идеална работа,и те никога не биха дали толкова много пари за флагман било то андроид или айфон....
Та това е! Другия много чест майтап който чета тук(основно отново от такива хора)е как за тях цената на флагмани(отново айфон или андроид)не била никакъв проблем,и те могат едва ли не всеки месец да си купуват такива но отново(защото са изключително умни навярно) са предпочели китайци за 300лв....
Не знам дали някой се връзва на тези глупости писани от “форумни бабаити” но за мен човек с възможности който претендира че разбира и ползва активно Смарт технологиите в днешно време,независимо дали предпочита iOS,или Андроид ще си избере и купи флагман! И не защото иска да се прави на гъзар(успелите и реализирани хора нямат такива комплекси)а защото флагмана предлага най-доброто от всичко(за това е флагман)топ процесор,камера,дисплей,оперативна памет,и т.н. Тук разбира се,нямам предвид разни “мамини синчета” или момичета с “висока сексуална активност”(да не кажа някоя друга дума).
Пък като е толкова голям фен на къстамизирането на телефона който е избрал,никога не го спира да го прави! Предполагам хора като Росен да кажем които имат техническа компетенция могат да си направят ROM както за китаец за 300лв,така и за Note 9 да речем нали? И моля само не ме убеждавайте същите хора как като сложиш ROM на китаец за 300лв ще работи и върви като на телефон за 1500 и плюс лева...несериозно е! Хардуера си е хардуер(особено при Андроид)и колкото е по-добър,толкова по-добро е и потребителското изживяване! Няма как китаец за 300лв да ти вади снимки като Note 9,или дисплея му да е толкова красив за окото както на Самсунга,чисто и просто няма какъвто и да е ROM който да компенсира това! Виж,въпроса ти за какво правят андроид фенове в тема за айфон,да убеждават кой е глупак и кой не е,е адски резонен!
P.S. Росене,всичко от горенаписаното не беше директно към теб а към обща категория хора,така че не го приемай(по-възможност) като лична нападка! Използвал съм името ти за да илюстрирам “технически грамотен човек” какъвто претендираш да си.
Редактирано от pretorianec на 24.10.2018 13:44.

Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:pretorianec]

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 24.10.2018 13:55

Напротив. Напълно възможно е китаец за 300 лв С ОПТИМИЗАЦИЯ да работи като флагман БЕЗ ОПТИМИЗАЦИЯ, която се прави за няколко часа веднъж и забравяш. Разбира се не всеки модел. Само някои.

Това всъщност важеше повече преди, когато Samsung, LG, XIAOMI Андроид версиите бяха по-тежки, а дори скъпите телефони по-слаби. Разликата евтини/скъпи обаче непрекъснато се топи.
Редактирано от tzincbg на 24.10.2018 13:56.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:tzincbg]

Снимка на pretorianec

Така е! Прав си....този път спора не беше започнат от андроид феновете(което не пречи същите тези фенове да започват същия този спор,в близо 100% от всички други случаи) така че предполагам понеже това е събитие да не наскачат всички първи трябва да си се отдаде заслуженото този път!
Въпреки че да ти кажа честно на моменти се чудя как да се определя аз?!? Единия ми телефон е XS max,а другия е S9 plus....предполагам това ме прави нешо като фен на айфон,и едновременно и фен на Андроид...
За разлика от много други обаче аз поне признавам че и двете системи имат както недостатъци така и плюсове всяка за себе си,без да плюя избора на хората....

Re: Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:tzincbg]

Снимка на pretorianec

Не си ме разбрал напълно явно....горе съм описал че не става въпрос само за това дали ще ти сече като скролиташ из менютата...а също така и самия хардуер! Ако ми кажеш как ще промениш и резолюцията на екрана и вида дисплей(да кажем от IPS на някой китаец,до Super Amoled)просто с нов ROM ще те призная...или бързината на процесора,или увеличаване обема на оперативната памет....

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:tzincbg]

Снимка на samoznai
samoznai
Дата: 24.10.2018 14:03

С кеф бих си взел Мак, но засега не мога да си го позволя...

Радвам се обаче, че стигнахме до консенсус - пълноценното използване на ОС като андроид изисква жертви, време и определено познание, а и малко късмет с хардуера.

И не споря кой започнал, кой приключил - няма никакво значение.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:samoznai]

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 24.10.2018 14:19

Да. Но според мен е по-добре да се понапънеш малко, да придобиеш познания, иначе ще се хванеш на някой фишинг мейл, че дължиш пари на НАП или на фирма или някой вирус ще ти открадне данни. Много хора загубиха големи суми така.

Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:pretorianec]

Снимка на gog88
gog88
Дата: 24.10.2018 14:22

Вкъщи имам Ноут 9, който е със стоков ром. Като има толкова технически грамотни хора нека някой да се прежали да сготви един ROM за него като само изискването ми е да се запази гаранцията, т.е. да не се рутва.

Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:pretorianec]

Снимка на nikitrz
nikitrz
Дата: 24.10.2018 14:55

"Другия много чест майтап който чета тук(основно отново от такива хора)е как за тях цената на флагмани(отново айфон или андроид)не била никакъв проблем,и те могат едва ли не всеки месец да си купуват такива но отново(защото са изключително умни навярно) са предпочели китайци за 300лв...."
Никога не съм казвал такова нещо!Даже напротив - ще си взема XR-a на изплащане като причината за това е, че не виждам защо да давам толкова пари на куп, като мога да го плащам на вноски с минимално оскъпяване.Не купувам телефона за гъзария - надраснал съм ги тия работи.Купувам го заради функционалността и качеството, които предлага или с други думи заради неща, който вие не че не можете, а не искате да разберете!Докато разсъждавате по този начин и твърдите че тая марка се купува само от малоумници и псевдо гъзари - мнението ви отива в кофата!
Смешно е човек да ви изложи толкова много доводи, които не можете да оспорите и въпреки това да си изсмуквате от пръстите глупости, за които да се хванете!
И да - спора за операционните системи започна именно, защото тук пишат хора, които нямат iphone, не са ползвали такъв апарат и са влезли в темата само за да хейтят.
Аз телефон с андроид няма да си купя и не влизам да спамя в темите за андроид телефони, въпреки че имам нужния опит и това ми дава правото да ги плюя във всяка тема - аз обаче не го правя и предполагам че това може да се провери и докаже!

Re: Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:gog88]

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 24.10.2018 14:55

То няма как да промениш рома без руут.

Re: Re: Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:tzincbg]

Снимка на gog88
gog88
Дата: 24.10.2018 15:02

Дали не съм знаел като зададох въпроса? Значи даваш едни 1500 - 2000 лв за телефон, руутваш го, губиш му гаранцията, и после си свиркаш, че си си сготвил ROM за телефон, който вече е без гаранция. Не, благодаря. Докато можеше да се руутват апарати на Самсунг без брояча да отчита промяната (за последно го правих на S4) си играех да слагам различни ромове. Дори имаше един наш сънародник, който ми ги пращаше да ги тествам. Но от Ноут 4 след като видях, че при руут гаранцията отива в кошчето за боклук и се отказах. Сега единственото, което си позволявам да правя с Ноут 9 е да сложа стоков ром за друга държава, който е излязъл първи примерно Германия, както стана тази есен и до там. За мен гаранцията на телефон с цена 2000 лв е по-важна от това да си оптимизирам по мой избор телефона.
1| 2| 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9| 10| 11| 12| 13| 14| 15| 16| 17

Форум