Начало | Форум » Новини/Нови технологии
1| 2| 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9| 10| 11| 12| 13| 14| 15| 16| 17

ТЕМА: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври

Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:daniel _]

Снимка на beagle
beagle
Дата: 23.10.2018 11:47

Аз ще си репостна вчерашния коментар от друга тема с малко допълнение:

Днес отскочих до мола, рагледах новите айфони, разгледах новите уауеи и си взех стандартния мейт 20. Скромен, скромен, но не скромен като айфон xr, 1500 кинта с договор и има единия мощен чип и това е, а иначе мизерна резолюция на екрана, мизерна батерия, няма жак.

На мейта екранът всъщност е доста як, нищо че не е амолед, а и ми писна от новите супер тесни и издължени екрани, има 3.5мм жак, прилична батерия и пак е с най-бързия чип сред андроидите. Вивакомците пък съвсем подсладиха покупката като ми го дадоха за под 1000 кинта - 500 кинта по-малко от новия "евтин" айфон.

Не съм фенбой, това ми е първият уауей, имам айпад про, приятелката ми е с миналогодишния айфон Х - имам достатъчно база за сравнение, но епъл добре че имат ненормалните интел чипове и екраните на самсунг, защото иначе вече от известно време започнаха да играят на догонване на другите по функционалност и иновации. Не коментирам това, че Сири не е мръднала по интелект от години и вече е като бавноразвиваща се до гугъл асистента.

Естествено айфоните са си айфони и ще продължават да се продават като топъл хляб. И аз се кефя на редовните ъпдейти на айпада, на това, че приложенията са по-оптимизирани и много от тях излизат месеци по-рано отколкото за андроид (ако въобще излязат), но съотношението цена-качество стана напълно абсурдно.

Иначе се уморих от комплексарски изказвания за това кой колко пари изкарвал и затова какъв телефон си купувал вместо айфон, или кой бил гийк. Аз лично мога всеки месец да си вземам нов xs max без да ми се отрази на начина на живот, но не е там въпроса. Единственото, което наистина ме привлича в айфоните и айпадите са яките чипове и това, че много игри излизат по-рано или са екзклузивни за ios (затова си ползвам и айпада). Тоест аз ползвам епъл точно защото съм гийк и геймър - иначе естествено, че повечето нормални зрели хора без значение от доходите си се замислят за цената, защото животът не е само джаджи и гъзария.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:radko89]

Снимка на LegolasElf01

Radko89, еднолично оглавяваш класацията на глупостите във форума. Опитваш се да манипулираш по подобие на Епъл. Тази компания съществува благодарение на това. Каквито и проблеми да има Андроид, проблемите на Епъл през годините винаги са били повече, кога решени, кога замазани. Дори топ-моделите им в момента изостават от конкурентите във всеки аспект. Сега ползвам устройства и с iOs и с Андроид, дори не мога да си представя да имам само iOs смартфон, по-добре изобщо да нямам.
Редактирано от LegolasElf01 на 23.10.2018 12:08.

Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:tzincbg]

Снимка на nikitrz
nikitrz
Дата: 23.10.2018 12:57

Очаквах, че ще има хора, които ще оплюят написаното от мен, но не предполагах, че ще извъртят нещата до толкова, че да ме изкарат виновен за бъговете в андроид или пък да ме нарекат технически неграмотен!
И в двата андроида съм ползвал предимно стоковите приложения + месинджър, вайбър, скайп, facebook, shazam, vbox и here maps навигация.Не играя игри на телефона си и нямам обработващи програми за снимки.Не влизам в сайтове, които ме препращат към инсталация на някакви несигурни програми или ъпдейти - интересувам се доста от такива неща и знам къде може да се влиза и къде не.Не съм инсталирал приложения освен тези в play store, въпреки че знам как да отключа опцията за инсталиране на външни приложения(нищо че съм неграмотен!).Въпреки това телефона крашваше постоянно и приложения като месинджър не работеха ако не го рестартирам регулярно!Когато купих S3-ката това беше най-скъпия андроид на пазара с най-мощния хардуер, след това с G3-ката положението беше подобно, но след година и половина ползване и на двата апарата се оказа, че хардуера им не е достатъчно мощен за да издържи на новата версия на андроид.
Ако съпоставим ценово апаратите искам да ти кажа, че през 2012-та година да дадеш 1100 лева за телефон не беше никак малко!Т.е. да дадеш 1100 лева за телефон при средна заплата от 700 лева е същото като да дадеш 1800 лева при средна заплата от 1200 лева!
Според мен по тая тема могат да се изказват само хора, които са работили и с двете операционни системи и имат лични впечатления от плюсовете и минусите им.Всички останали могат да пишат и да говорят каквото си искат, но казаното от тях е като глас в пустиня - думи без стойност, без покритие и без значение!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:radko89]

Снимка на tzincbg
tzincbg
Дата: 23.10.2018 13:18

Ако нямаш време да се занимаваш да го чистиш понякога и след ъпдейт, САМО АКО ПОЧНЕ ДА БАВИ, Т. е. може и месеци да не се налага, да рестартираш не е нужно, то от време на време си пада батерията до нула сама, наистина е по-смислено да купиш IPhone и да не се занимаваш. Но само ако това спестено време ползваш за нещо ценно или изкарваш повече пари през него, които да оправдаят разликата. Иначе всъщност се прецакваш и ти остават по-малко пари за отдих или инвестиции.

Колкото до това, че си ползвал само стокови приложения - Ами месинджърът е изключително тежко и бъгаво приложение. А преди 6-7 години беше способно да сгромоляса и най-скъпия телефон. Skype e дори по-зле, затова сега ползвам messenger lite и Skype lite, тогава нямаше. Vbox също е боза. Ползвам го само ако наистина клипа го няма никъде другаде.

Отделно от това тогава преработрните Андроид версии на Samsung и LG бяха твърде тежки.
С други марки не беше чак така. Не случайно HTC още бяха силни, Xiaomi набираха точки в интернет ъндърграунда.

Днес с топ Андроид телефон или дори среден клас няма да имаш такива проблеми. Чиповете и рам паметта са по-мощни и повече, Андроид е по-изчистен от бъгове също.
Редактирано от tzincbg на 23.10.2018 13:22.

Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:nikitrz]

Снимка на Ванката

Добре де, не ми стана ясно само едно. Защо винаги намесвате някакви дърти андроиди от едно време? Да си говорим с факти. При Самсунг примерно, нещата много се промениха от S6 нагоре. Някой по-долу ми беше дал пример, как неговия S8+ след година ползване крашвал, лагвал, бавил и т.н. Интересно ми е, как дъртия ми S7 Edge няма ни един рестарт (освен при надграждане до по-нова ос или секюрити пач) при близо две години ползване от мен, и 10 месеца от майка ми в момента? Скоро си ходих и го разцъквах телефончето - не е мръднало по производителност, няма ги тия проблеми дето ги описвате в дългите фермани. Не се занимавам с руутване и ромове от Note2 насам, нямам такава нужда, защото всичко си работи идеално. Точно толкова идеално, колкото и при айфоните които съм имал. За разлика от S7 Edge, който закупих почти едновременно с iPhone 6S Plus преди около три години - ябълката след година и половина ползване прояви няколко хардуерни дефекта свързани микрофон, говорител и жака за слушалки, и беше заменен гаранционно с рециклирана бройка. Малко преди да умре тотално (по моя вина) и рециклирания прояви същите дефекти, но вече беше извънгаранционно да се занимавам с повторна подмяна. Иначе - да, айфонът до последно работеше така, както го взех от ден едно. Изключение правят само няколкото ъпдейта през това време, при които имах проблеми с батерията, но това е хубавото на епъл, че когато се наакат, бързо, бързо си оправят кашата. С този пост искам да кажа само, че няма перфектна технология, поне човешка такава, за извънземните не знам.

И последното, което искам да допълня по темата, защото и аз много се отклоних е, че лично за мен, ако аз сега искам да си купя айфон, но нямам пари за Xs/Xs Max, няма да си купя “бюджетния” Xr. За мен лично за бюджетен айфон не отстъпващ по нищо освен по рамките, от модерните и страхотни наистина Xs/Xs Max е iPhone 8 Plus - всъщност това го прави бюджетен вече на този етап. Толкова от мен и хубав ден на всички!
Редактирано от Ванката на 23.10.2018 13:45.
Причина:Правописна грешка

Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:Ванката]

Снимка на pretorianec

За съжаление опита ми с Андроид(подчертавам флагмани) ме е научил на следното независимо от марката:
В началото(от първия до шестия месец)работи перфектно,като единственото което може да ти създаде проблем е някое бъгаво приложение.
От шестия до 12 месец вече се забелязва забавяне в работата на системата(кога по осезаеми-кога не)което се оправя само с фабричено нулиране.
Това е експеримент който съм си правил лично аз с Галакси S8 преди повече от година! Искам изрично да кажа че игри не играя(и не инсталирам) не посещавам съмнителни сайтове използвам само Гугъл плей за инсталация на приложения,като тогава ползвах Фейсбук(заедно с месенджър)вайбър,пейпал,спотифай,линкедин,уатс ъп,шазам,и приложенията на Гугъл вградени в телефона като мапс,и ютуб,съвместно с два имейл акаунта.
Също така през това време не съм правил никакво чистене на кеш,рестартира и прочие.
Използвах телефона така както използвам Айфон...просто инсталирам приложения,правя настройки и работя с него...Нищо повече!
Резултата вече го споделих,говорил съм и с други мои приятели които ползват само Андроид,като тяхния опит е същия,и всички се оплакват от подобни проблеми след време.
С айфон досега такива проблеми не съм имал,като не говоря само за най-новите модели,и визирам също така 6S,7,и нагоре...Общото между тях е че след година ползване работиха все така бързо както когато бяха купени!
Именно затова основния ми телефон е със iOS....не защото съм адски фен или нещо подобно...В момента използвам S9 plus за втори телефон и засега съм доволен...но той е едва на месец!

Re: Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:pretorianec]

Снимка на arakchiev
arakchiev
Дата: 23.10.2018 14:43

Не е до Андроид, приятелю, до самсунг е...

Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:Ванката]

Снимка на nikitrz
nikitrz
Дата: 23.10.2018 15:07

Ще ви кажа нещо, което много наклони везните при мен - по принцип не се доверявам на мнението на всеки,а предпочитам да изградя свое собствено, но следя ютюбъра MKBHD от доста време и когато той каза че Google Pixel 2 в рамките на няколко месеца е станал осезаемо по-бавен, и че го ползва само за снимки(защото камерата е добра), но не може да търпи постоянния лаг - ето това ме отказа напълно от андроида.Момчето говори за телефон собствено производство на Google, модел 2017-та, със стоков андроид и показа на видео колко бави и лагва.Ами как да си взема телефон с тая ос?
Аз мога да дам пример с по-стари модели, тъй като тях съм ползвал.Хора, не ме разбирайте погрешно!В момента на хартия има страшни телефони с андроид, но просто не смея да рискувам с тая ос!Ако знам че има друг модел, който ще ми върши същата работа и ще има същата софтуерна поддръжка като iphone, а ще струва двойно по-малко бих го взел.На тоя етап обаче не виждам вариант това да се случи.

Re: Re: Re: Re: Re: Поръчките за iPhone XR започват на 19 октомври [RE:arakchiev]

Снимка на pretorianec

Е,приятелю то Самсунг с андроид работи...а и вече беше с новия UI който е много по-лек от стария все пак...
1| 2| 3| 4| 5| 6| 7| 8| 9| 10| 11| 12| 13| 14| 15| 16| 17

Форум