Nokia N9

Nokia N9



Mobile Shop

Борса



Техническа характеристика
Модел 2011
Мрежа HSDPA / GSM 850/900/1800/1900
Батерия Li-Ion 1450 mAh
Време на разговор (2G/3G) 11/7 ч.
Време на готовност (2G/3G) 450/380 ч.
Резолюция 854 x 480 пиксела
Цветове 16M
Тип на дисплея AMOLED
Размер на екрана(") 3,9
Втори дисплей Не
Форма стандартна
Тегло 135 гр.
Размери 61,2 x 116,5 x 7,6-12,1 mm
Памет 1GB RAM, 16GB/64GB mb
Слот за разширителни карти Не

Екстри
Вградена камера 8.1 MP
Матрица на камерата CMOS
Complementary metal oxide semiconductor. Един от двата основни типа фотосензори, другият е CCD. Действащо като "око" на цифровите фотоапарати и камерафони, които го ползват, устройството преобразува попадналата върху него светлина в електрически сигнали, които след това се конвертират в напрежение, превръщащо се в цифрови стойности, и от тях фотоапаратът създава крайното изображение.

В миналото CCD сензорите осигуряваха по-добро качество, но сега някои от новите CMOS чипове могат да предложат сравнимо с тях качество. В CMOS матриците са вградени и някои ел. вериги за базова обработка на изображението, което им дава предимство, що се отнася до размер, цена и енергопотребление.
Светкавица Да
Видео резолюция 1280x720 @ 30fps
MP3 плеър Да
Радиоприемник Да
GPS Да
Запис на видео/аудио Да
3.5 мм жак Да
HD видео Да
3,9" екран, извито Gorilla стъкло, автофокус, платформа MeeGo 1.2 Harmattan и интерфейс с жестове, предна камера, процесор TI OMAP3630 на 1Ghz (ARM Cortex A8 с графичен ускорител PowerVR SGX530), NFC чип, 3,5 мм аудиожак (плюс ТВ изход), компас, корпус от масивен поликарбонат, възпроизвеждане на mp3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, FLAC, H.263, H.264, MPEG-4, WMV 9 и Matroska, безплатна навигация, интеграция на социални мрежи, 2 микрофона, microSIM, FM радио и трансмитер (трябва софтуер за да се активират)

Комуникационни възможности
SMS
Есемес - SMS (от английски - Short Message Service, "Услуга за кратки съобщения") e телекомуникационна услуга, предоставяща възможност за изпращане и полуване на текстови съобщения, първоначално в GSM мобилни мрежи, а впоследствие достъпна и за фиксирани телефонни мрежи. Приема се, че първият SMS е изпратен от компютър към GSM в мрежата на британската компания Водафон през декември 1992 година.



Едно SMS съобщение може да бъде кодирано като 7-битово (латиниски букви в различни кодови таблици,името на кодовата таблица се записва в заглавието на краткото съобщение), 8-битово (двоично съдържание - монохромни картинки, монофонични тонове и мелодии и т.н.) или 16 битово (Unicode) съдържание, позволяващо едновременно писане на много езици.



Максималната дължина на основния текст на съобщението е 160 символа и интервали при 7-битово кодиране, 134 за 8-битово и 67 за 16-битово кодиране.



Възможно е изпращане и на по-дълги съобщение, което се реализира чрез сегментиране на първоначалния текст на няколко отделни съобщения (SMS-и), които се свързват автоматично в апарата получателя, ако апаратът поддържа такава възможност. Сегментиращата информация е записана в заглавието (header) на съобщението.



SMS е в основата на множество стандарти и услуги, например Nokia Smart Messaging, Enhanced Messaging Service (EMS), WAP Push. За стандарт, наследник на SMS бе нарочен MMS - Multimedia Messaging Service.
Да
MMS
(от англ. Multimedia Messaging Service) мултимедийно съобщение, което може да съдържа картинки, анимации, видеоклипове, звуци и текст в едно цяло; мултимедийните съобщения могат да се състоят от няколко слайда, всеки един от тях съдържащ различни елементи; MMS се използва най-често за изпращане на снимки или видеоклипове, направени с вградена камера на мобилен телефон; повечето оператори поддържат изпращане на MMS до e-mail адрес.
Да
WAP
Wireless Application Protocol - е протокол, чрез който се осъществява възможноста за показване на уеб приложения върху мобилни апарати, като GSM-и, например
2.0
Вграден модем Да
Инфрачервен порт Не
GPRS
General Packet Radio Service. Пакетно базирана технология, която се приема за 2.5G - междинна между мрежите от второ поколение и мрежите от трето. Увеличава значително скоростта на трансфер в GSM мрежите, в които се използва: теоретично могат да достигнат 115 kbit/s, но на практика скоростите са около 30-40 Kbps. Заради пакетния й характер потребителите могат да бъдат постоянно online.
Да
WiFi 802.11b/g/n
Процесор 1GHz ARM Cortex A8
EDGE
Enhanced Data rates for Global Evolution. Технология, надграждаща GPRS и позволяваща достигане на 3G скорости - 236.8 kbit/s при 4 тайм слота (теоретичният максимум е 473.6 kbit/s при 8 таймслота). Заради това е приета от International Telecommunications Union (ITU) като един от петте 3G стандарта, част от IMT-2000.
Да
XHTML
XHTML - (от англ. Xtensible HyperText Markup Language) обновена версия на HTML, език за създаване на Интернет страници; xHTML е част от стандарта WAP версия 2.0 и има задачата да замени стария WML език за създаване на страници, който се използва от WAP версия 1.x;
Да
Bluetooth
Bluetooth е промишлен стандарт за безжична "лична мрежа" (personal area network, PAN). То осигурява начин за свързване и пренос на информация между устройства от рода на мобилни телефони, лаптопи, персонални компютри, принтери, цифрови фотоапарати, игрални конзоли и дори автомобили чрез сигурна, късообхватна радиочестота. В днешно време Bluetooth технологията се развива все повече и повече. Вече обхватът на устройствата е увеличен, както и употребата им. Изработен е и Bluetooth 2 който изпраща данни на 20 метра разстояние
Да
USB
USB - (от англ. Universal Serial Bus) вид връзка, използвана за свързване на устройства, включително мобилни телефони, към компютър или лаптоп; при мобилните телефони USB се използва предимно за бързо пренасяне на файлове от и към телефона и за синхронизиране на информация от указателя и календара.
microUSB
Получаване/изпращане на e-mail Да
Mobile Java Не

Гласови функции
Гласово набиране
(от англ. гласово набиране) функция на много съвременни мобилни телефони, позволяваща набиране на определен контакт от указателя посредством изговаряне на неговото име, без да се налага избиране от менюто; съществуват два вида гласово набиране - при единия потребителят трябва първо да запише изговарянето на името, като тогава телефонът отговаря само на гласа, записал името; при втория вариант мобилният телефон сам разпознава изговарянето и се опитва да го сравни с имената от указателя; при този вариант името може да бъде изговорено от всекиго.
Да
Гласови команди Не
Гласови бележки Да
Разговор от разстояние Да

Допълнителни функции
МP3 за входящо позвъняване Да
Часовник Да
Будилник Да
Калкулатор Да
Конвертор на валути Да
Органайзер Да
Календар Да
Хронометър Да
Скрийн сейвър Не
Игри Да


· Ако забележите грешки в описанието, пишете ни.


МОЖЕ ДА ВИ Е ИНТЕРЕСНО И:


Коментари

Коментари: 584 | Твоят коментар | Всички коментари

Отговор Автор: motofen2, 07 април 2013 21:02

Хм,не че имам нужда от смартфон,ама чисто нова Nokia N9 за 100-а долара си е радост отвсякъде както в момента е в този търг
Може да видите този линк само ако сте регистриран. » Вход.
П.С.Остават малко над 20 часа до края
Налазвай народе

Отговор Автор: pecaata, 23 февруари 2013 21:51

Защото точния отговор е в това, че е уникален!
И свикнеш ли с някои от удобствата му, трудно ще се прежалиш да го смениш!
А истината е, че повечето хора няма да си прежалят парите за телефон без поддръжка, колкото и уникален да е!
Аз лично съм имал възможността да си поиграя с него и единственото нещо, което ме спря тогава беше високата цена!
Сега разбира се ме спира това, че вече е морално остарял!
Но самият телефон си е наистина уникален сам по себе си!

Отговор Автор: TheGuardianOfKalibus, 29 януари 2013 20:24

Защо тогава не си взе N9?

Отговор Автор: geornnn, 27 януари 2013 22:09

N9 е различен от всичко, което е на пазара и не може да се сравнява по мое мнение. Това устройство е уникално по своему и е по скоро за ценители. Можех да го взема от Германос, но препочетох HTC One X , защото Н9 щях да го задържа след време като реликва, а този след месеци или година ще го сменя като ми омръзне.

Отговор Автор: TheGuardianOfKalibus, 27 януари 2013 19:43

А между другото си прав има я в сайта на Глобул, значи ще може и да се купи от тук, че операторите май не живеят в България.

Що се отнася до това да внимавам какво си купувам, за сега питам само информативно, все още не съм се засилил да го взимам

Отговор Автор: TheGuardianOfKalibus, 27 януари 2013 19:32

Е какво имаш предвид? Според мен Sony-то го цепи от всякъде, пък и къде другаде да питам?

Отговор Автор: geleto, 27 януари 2013 14:22

Май го виждах в Германос,ама като гледам колко питаш и с кой го сравняваш.
ПОМИСЛИ ПРЕДИ ДА ГО КУПУВАШ!

Отговор Автор: TheGuardianOfKalibus, 27 януари 2013 12:24

Също знаете ли дали може да се купи от някой магазин от тук? Че четох някъде, че не се произвеждал вече

Отговор Автор: TheGuardianOfKalibus, 27 януари 2013 01:49

Някой, който притежава въпросната машинка може ли да каже как е и дали е по-добра от Sony Xperia P?

Отговор Автор: rumbo, 20 януари 2013 10:57

Не, не можеш.
Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S4

в SLOT MOBILE
1144.00 лв.
1139.00 лв.

Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S4

в CityTel
1145.00 лв.
1140.00 лв.

Sonim XP2.10 SPIRIT
Sonim XP2.10 SPIRIT

в Мобивил
480.00 лв.
390.00 лв.

HTC One V
HTC One V

в MAXGSM
599.00 лв.
479.00 лв.


Последни новини от България