Samsung Galaxy S7 и S7 edge ще са водоустойчиви и с по-големи батерии

Samsung Galaxy S7 и S7 edge ще са водоустойчиви и с по-големи батерии

След като осигури много детайли за LG G5 Ивън Блас (@evleaks) е готов да направи същото и по отношение на Galaxy S7. В публикация за VentureBeat той споделя, че очакваните Galaxy S7 и Galaxy S7 edge ще са снабдени със слотове за допълнителна памет и ще са водоустойчиви – особености, които бяха присъщи на Galaxy S5, но липсваха в Galaxy S6. Според него Galaxy S7 ще запази диагонала на екрана от 5,1”, а Galaxy S7 edge ще получи 5,5” дисплей с извити страни, но засега едва ли ще видим и версия с 5,7” панел, както подсказват някои слухове. Резолюцията ще остане непроменена – 1440 x 2560 пиксела.

Друга очаквана промяна е добавянето на функция за постоянно активен дисплей, която ще консумира малко енергия – около 1% от батерията на час. Очаква се двете устройства да получат и батерии с по-голям капацитет, което ще отговори на критиките към Galaxy S6. Батериите ще бъдат отново вградени, но вече ще предложат съответно 3000mAh и 3600mAh. Телефоните ще са налични с 4GB RAM и два варианта на вградената памет – 32GB и 64GB.

Голяма промяна ще има по отношение на основната камера, твърди Блас. Според него резолюцията й ще бъде намалена до 12МР, а това плюс добавянето на оптика с бленда f/1.7 ще подобри значително светлочувстителността й. Основната камера вече няма да стърчи над корпуса, а параметрите на предната би трябвало да останат непроменени. Блас посочва, че представянето на телефоните ще бъде преди мобилния конгрес през февруари, а продажбите ще започнат през март първоначално в три цвята – бял, черен и златист.

Източник: VentureBeat


  • Тракащото копче при S6 ще го оправят ли ? Mежду другото - този проблем признават ли го за гаранционен ?
    aladin
  • Нови снимки:
    PoceH_BS
  • :D И аз се бях зарекъл да не се разделям с моя и вероятно ще си купя 7-ца, ако наистина тези слухове се окажат верни. S6 edge, обаче няма да го продам, а ще си го оставя за резерва. :D
    nikolaiii
  • Честно да ви кажа, нямах никакво намерение да сменям моя S6 Edge тази година, но при тези последни слухове се замислям за това. Определено липсата на SD карта ми създава известни грижи с пространството, а и не бих отказал по-голяма батерия. Интересно дали камерата ще е осезаемо по-добра. Единствено като човек предпочитащ по-компактни телефони(с дисплей около 5 инча) не знам дали бих сменил Edge за нормалната версия. Все пак да видим какво ще обявят финално и дали ще ми измъкнат паричките и тази година.
    board
  • Добре да те питам директно ако ти сложат пред теб С5 и С6 кой ще вземеш? С5 си беше дръвце с ужасен лаг, пластмасов корпус и недомислен сензор за пръстов отпечатък. Тези минуси, които изписа са ясни, но крачките направени напред са повече отколкото тези назад. И пак да питам кой щеше да вземеш ако трябваше да избираш?
    r0bik
  • Например батерията, водоустойчивостта и разширяемата памет.
    chilko
  • Че какъв беше downgrade в С6? Като цяло е доста голяма крачка пред С5.
    r0bik