Версията за разработчици на VR очилата за Windows излиза през лятото

Версията за разработчици на VR очилата за Windows излиза през лятото

Заедно с обявяването на следващото голямо обновяване на Windows 10, което ще излезе тази есен, Microsoft сподели повече детайли за новите VR очила за платформата, които ще се правят от различни партньори на компанията. Първите модели вече трябваше да са на пазара, но явно ще се наложи да почакаме още – през лятото ще започнат доставките на бройките за разработчици, а обикновените потребители ще могат да се сдобият с тях към края на годината. Компанията вече приема предварителни поръчки в Щатите и Канада за моделите на Acer и HP, които са на цена съответно 299 и 329 долара.

До голяма степен устройствата имат сходни характеристики, защото са създадени по референтните спецификации на Microsoft. Снабдени са с два LCD дисплея с резолюция 1440 x 1440 пиксела, осигуряват хоризонтално зрително поле от 95 градуса, имат нативна честота на опресняване 90 Hz, включват сензори за прецизно позициониране и се свързват през един кабел с дължина 4 метра, който интегрира HDMI 2.0 (за видео) и USB 3.0 (за трансфер на данни).

Компанията представи и нови контролери, които ще се използват за навигация във виртуалната реалност чрез жестове. Те приличат на аналогичните аксесоари за Oculus Rift и HTC Vive, а позицията им в пространството се отчита от сензорите и камерите в очилата. Снабдени са с няколко бутона, пръстен с LED светлини, който служи за проследяване, и малък сензорен панел. Очакваме ги на пазара в края на годината, а Аcer ще ги предложи в комплект с очилата си на цена 399 долара.

Източник: Microsoft


Втора употреба с гаранция