Samsung Smart TV с приложения за българския потребител

Samsung Smart TV с приложения за българския потребител
Samsung представя три нови приложения за функцията Smart TV, с която са снабдени много от най-новите телевизори на компанията. Предложенията са разработени за българските потребители и ще бъдат достъпни за безплатно изтегляне през интерфейса Smart Hub на всички Smart TV телевизори на Samsung. Новите приложения са с интерфейс на български и осигуряват достъп до съдържание, съобразено с предпочитанията на родните потребители на Smart TV.

Приложението 3D VOD (Explore 3D) дебютира първо на няколко европейски пазара и в САЩ, а след засиления интерес към него компанията го представя и в България. То осигурява достъп до разнообразно и безплатно 3D съдържание - популярни анимации, музикални клипове, концертни изпълнения, детски и документални филми. Приложението е достъпно през интерфейса Smart Hub на всички модели Samsung Smart TV с 3D функция.

Предложението Pay Per View предлага филмово съдържание, което е подбрано според предпочитанията на българския потребител. Тъй като филмите се стриймват от сървъри в България, качеството на изображението е високо и до голяма степен се избягват прекъсването, размазването на образа и досадните артефакти при гледане, дължащи се на ниска скорост или нестабилност на интернет връзката.

Приложението IPTV дава достъп до излъчвана през интернет телевизия. Това прави избора на потребителя по-свободен, тъй като не се налага закупуването на скъпо допълнително оборудване и не е нужно обвързването с дългосрочни договори с доставчици на телевизионно съдържание. Достатъчна е само интернет връзка. Част от приложението ще бъдат пакети за достъп до определени канали за различен период от време. Цената им ще бъде обявена по-късно през годината. Очаква се услугата да е готова за крайните потребители в средата на септември.


Втора употреба с гаранция