Microsoft с първи поглед към промените в Windows 8.1

Microsoft с първи поглед към промените в Windows 8.1
През месец юни, когато очакваме да се появи първата потребителска тестова версия на Windows 8.1, Microsoft реши да разкрие повече подробности за промените в новата версия на компютърната си операционна система. Обновяването ще е достъпно за безплатно изтегляне по-късно през годината и включва промените в ключови области като персонализация, търсене, вградени приложения, работа с Windows Store и връзка с облачни услуги.

Windows 8.1 осигурява повече цветове и фонове за началния екран и дори поддържа работа с анимирани теми, за които досега не беше изтекла информация. Стартовият екран поддържа плочки в два допълнителни размера
(по-малки и по-големи), което ще улесни организирането му. Подобрено е преместването на плочките и групирането им. С жест от стартовия екран вече може да се получи достъп до всички инсталирани приложения, които могат да бъдат филтрирани по различни начини. Инсталираните приложения вече отиват в списъка с всички, където са маркирани като нови, и оттам можете да решите кои да поставите върху началния екран.

Екранът в заключено положение може да бъде превърнат в дигитална фоторамка с анимирано слайдшоу от избрани снимки от компютъра или от SkyDrive. Вече е възможно и приемането на Skype разговор или правенето на снимки, без да е необходимо да се логвате в компютъра. Промени има и при търсенето, и то вече е глобално, като ще дава резултати с данни от различни места - интернет, приложения, файлове, SkyDrive и др.

Обновени са и повече от вградените приложения. Photos ще добави опции за редактиране на снимки директно или при отваряне на снимките в други приложения като Mail, SkyDrive и Camera. Xbox Music също е с нов дизайн. Вече е възможно да използвате едновременно две приложения с променлив размер на всяко, а не както преди. Възможно е да промените размера на всяко, да разделите екрана между две или да покажете едновременно три на всеки екран, ако ползвате повече от един монитор. Възможно е едновременното отваряне на няколко прозореца от едно и също приложение - например два сайта в I.E.

Промените в Windows Store ще улеснят откриването на нов софтуер с подробни списъци за най-добрите безплатни приложения, новите издания и селектираните от екипа приложения. Магазинът ще дава и предложения с подобен софтуер, което допълнително би трябвало да улесни откриването на нови приложения. Windows 8.1 включва и по-добра интеграция със SkyDrive, като осигурява достъп до всички файлове (в устройството или онлайн) и поддържа запазването на нови документи в облачната услуга. Промени има и в настройките, които осигуряват достъп до повече опции за конфигуриране и персонализиране на устройството.

С новата версия на Windows 8 идва и браузърът Internet Explorer 11, който осигурява по-добра работа със сензорни екрани, ускорено зареждане на страниците и допълнителни възможности като опция за промяна вида на Metro версията на IE11, така че винаги да показва адресното поле. Освен това поддържа отварянето на неограничен брой подпрозорци, които се синхронизират с всички устройства с Windows 8.1, които използвате.

Промените при работа с мишка и клавиатура би трябвало да адресират по-добре оплакванията на потребителите от основния фокус върху сензорните дисплеи в Windows 8. Компанията връща старт бутона, макар че той се нарича по друг начин и работи различно. Представен е от познатото лого на Windows и ще е винаги в долния ляв ъгъл при работа в стандартния десктоп. Когато е заредено, Metro приложението ще се показва при придвижване на курсора в тази зона.

Компанията е осигурила и възможност за конфигуриране на действията, които се случват при придвижване на курсора в различните ъгли на екрана. Освен това има и опция за избор на екрана, който ще се отваря при зареждане на системата. Microsoft обещава още новини за промените в Windows 8.1, които ще сподели скоро под формата на публикации в блога на компанията и ще покаже на събитията TechEd и Build през юни.

http://blogs.windows.com/windows/b/bloggingwindows/archive/2013/05/30/continuing-the-windows-8-vision-with-windows-8-1.aspx


Втора употреба с гаранция

  • [Quote]Тема: Re: Microsoft с първи поглед към промените в Windows 8.1 Автор: РИМ Публикувано: 01.06.2013 22:48 Windows Phone 8 не е боза, [/Quote] Очевидно не правиш разлика между [B]windows 8[/B] и [B]windows [u]phone[/u] 8[/B]. :D
    vladovn
  • Напиши го още веднъж че не разбрахме! Е да, всъщност разбирам те, цяла вечер си се трудил върху това произведение на изкуството та трябва да го разпространиш възможно най-много ;) Понамали малко фенщината!
    AVKansazov
  • Windows Phone 8 не е боза, а безпроблемен нов софтуер на МС (от есента на 2012 г.), стабилен, логичен, синхронизиран с домашният ти PC чрез елементарен акаунт в Майкросифт, даващ безплатен достъп до твой \"облак\" от всички възможни устройства (с парола), съвместим с Microsoft office (Word, Excel, PowerPoint), БЕЗПЛАТЕН (офлайн) достъп до GPS навигация (само за смартфони Nokia Lumia - другите ОС за навигация без интернет трябва да се \"рутнат\" при което се губи гаранцията на телефона), разполагащ със живи малки плочки, които ти дават \"жива\" текуща информация, недостъпна за другите операционни системи, без бъгове и лагове характерни за други ОС, с мулти подръжка на езици включително БГ, FM радио с RDS (с актуализацията GDR от лятото на 2013 г.), уникална камера за снимки и клипове (за Nokia Lumia 920), подържащ 41 мп камера, която се задава на хоризонта, безжично зарядно - въведено за първи път от Нокия, мощна яркост на дисплея, дори при пряка слънчева светлина и още какво ли не... За това компаниите го одобряват... Въобще - добре дошли в WP 8.1 (blue) - с безплата актуализация от всички телефони с WP8.
    РИМ
  • Връщат нещо като старт бутон? Това е едно от основните неща заради които не харесах новата боза и макар, че имаше хора от форума да ме убеждават, че метрото го замества, ето виждаме... ще има отново нещо като старт бутон. В Win9 явно ще го върнат окончателно. В win8 явно няма да ни огрее и dx12, а ще остане ексклузивна за следващата боза.
    vladovn
  • Защо сте започнали ХЕЙТА без мен?! (woo) ТОП 8 нови функции: - нови цветове - нови фонове - анимирани фонове(къде ли сме виждали това :D) - ИНОВАЦИЯ: нов размер плочки - компютъра ви като фоторамка :D - старт бутон ,който всъщност не е старт бутон :D - подобрения по IE11 ,които ще ви позволят да изтеглите Chrome още по-бързо! :D - мултитаскинга все още е сбъркан...за тъч устройство може и да е удобно,но на десктоп DAFUQ :D Благодаря Microsoft! Пробвайте пак... А дотогава си остава със 7 ;)
    mchalakov
  • Приятелю, мнението ти е малко от сферата \"Теория на Конспирациите\". В глобален мащаб е невъзможно да накараш хората да си плащат за нещо, което са използвали преди това без пари. Единствената причина Windows да е най-популярната платформа за домашни компютри е достъпността му. Не си ли се питал, защо най-популярният Windwos XP се регистрира с най-обикновен код, който всеки може да намери. Дори и най-новите версии на платформата са относително лесни за регистриране. Microsoft си печелят достатъчно от корпоративните клиенти. Няма как да имаш фирма и офис компютрите ти да са с пиратско съдържание. Всичко това е направено за да може Иван, Драган и Петкан, да си ползват у тях си Microsoft-ски продукти и да вдигат популярността. Тях не можеш да ги накараш да плащат, понеже, ако им заключиш всичко и ще използват някоя от многото безплатни алтернативи, които от своя страна ще станат по-популярни и ще започнат да \"ядат\" от доходите на M$. И в отговор на въпроса, който ти се върти в главата \"Как ще подбиват печалбите, щом са безплатни алтернативи\": То и Android е безплатен, но май вгорчи живота на Apple ;)
    stefanicio
  • Абе вие сериозно ли не виждате накъде отиват работите или просто ви мързи да си мръднете мозъците -поне малко. Великата идея на Майкрософт е банална до безобразие - и настолната УинОС да стане заключена ОС като скодоумието УинФон ОС. Заключена ОС без достъп до файловата система , без Файл Менаджер, то даже и \"Прозорци\" няма , щото всичко работи на пълноекранен режим. И като ви затрябва софт.... само от Уиндоус Маркета. И лека полека всичко ще мине на абонамент - ще си плащате не еднократно а до гроб. И всичко ще отиде в облака. А ше ви се предлага някаква безплатана....версия на Уиндоус ..като за терминал - колкото да се закачите към нета и облака...и...нищо друго. Ето ви го \"розовото\" бъдеще което са приготвили от Майкрософт. Идеите вече са в ход - виждате какво става с Офис пакетите - по всякакъв начин ви бутат към абонамента ...наем.. на офиса на скай драйв и т.н. Е а да питам \"рабирачите\" - мислите ли че в УинМаркета ше намерите програми от типа на Р2Р клиенти или торент клиенти ... А в Маркета само програмки дето са одобрени от Майкрософт. С една дума Майкрософт ще мисли вместо вас - какви програми ви трябват , кога, как и колко. БигБрадър не ами - стой та гледай. Е аз пък не ща такова бъдеще - и на Убунту ще мина ама няма да се азгробя с Майкрософт !!!
    Bullstar
  • Много тъпа логика, добре че я видя от тъпите картинки из интернедите... 8-цата си е супер яка, има малко дразнещи неща (някои от които 8.1 оправя), но да се нарече боклук... Прекалено е. ;)
    fintaraBG
  • Аз съм с тринайската, която е без пари и има офис пакет, отново безплатен . (woo)
    A4i
  • Microsoft не изневеряват на политиката си - да редуват един читав ос с един боклук. \'98 -> Millenium -> ХР -> Vista -> 7 -> 8... Който е чакал 8-цата, за да узнае дали ще го бива, значи не познава Microsoft. Връзвам бас на много пари, че деветката ще е бетон. ;)
    aPhone
  • Всъщност отстъпват донякъде но не напълно.Нещо от типа "айде от нас да мине ще ви пуснем малко да са радвате".
    AVKansazov
  • напротив, отговарят на много от критиките към win 8 и оправят проблемите.
    chilko